Full Kasko Nedir ?

Full Kasko sigortasında yeni getirilen paket poliçelerden birine verilen halk arasındaki isim asıl adı Tam Kasko olarak ibare edilmektedir.

Full Kasko asıl adı Tam Kasko Kasko Sigortası çeşitlerinden biridir.

Kasko Sigortası Dar Kapsamlı ve Genişletilmiş olarak iki ana seçeneğe ayrılmaktadır.

Sigorta Şirketinin sunmuş olduğu teminatlarının tümünü eklemeniz durumunda alacağınız poliçe Full Kasko yani Tam kasko anlamını taşımaktadır.

Sigorta Şirketleri Tam – Eksiksiz tanımını kullanmak yerine dar-geniş seçeneğini tercih etmişlerdir .

Full Kasko başında bulunan ingilizce bir terim olan Tam yada dolu manasından gelmektedir, kasko terimi ile birleştirildiğinde tam kasko manası taşımaktadır.

Sigorta şirketlerinin Tam Kasko yada Eksik Kasko isimlerini kullanmamaları tüketici açısı ve hukuki açıdan iyi sonuçlar doğurmadığı için tercih sebebi olmayabilir.

Aracınıza Tam Kasko Sigortası yaptırmak her araç sahibinin isteğidir ..

Fakat Kasko Sigortası alırken daima daha ucuz olanı varmı ? sorusunu akıllarından geçirmeden edemezler ve daima en ucuzunu ararlar.

Fakat yapılan en büyük hatalardan biride budur !

yapmış olduğunuz araştırma içerisinde talep ederken tüm sigorta şirketlerinden tam teminatlı olan teklifi isteyin.

Bu sayede alacağınız tüm teklifler tam kapsamlı olacaktır, sırada en uygun olan kasko teklifini seçmek kalıyor !

Tüm sigorta şirketlerinden gelen tam kasko tekliflerini inceleyerek aralarından en uygun olanı seçebilirsiniz !

Full Kasko Kapsamı

Full kasko diğer adı Tam Kasko kapsamı Sigorta Şirketleri arasında farklılıklar göstermektedir.

Nasıl ?

A Sigorta Şirketi Hasarsızlık koruma teminatı verir, B Sigorta Şirketi Hasarsızlık Koruma vermez bu durumda fiyat farkı çok yüksek olmadıkça A Sigorta Şirketini tercih etmenizi öneriyoruz.

A Sigorta Şirketi Orjinal Cam teminatı değişimi sunuyor fakat B Sigorta Şirketi anlaşmalı cam servislerinde muadil cam değişimi gerçekleştiriyor yani logosuz .. bu durumda fiyat farkının açık olmaması halinde A sigorta şirketini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

A Sigorta Şirketi Yetkili servis dahil tüm servislerde muafiyetsiz onarım teminatı verirken, B sigorta şirketi sadece kendi anlaşmalı olduğu özel servisler teminatı ve harici servislerde yapılması durumunda muafiyet mevcut ise fiyat farkı 2 katı olsa dahi A sigorta şirketini öneriyoruz.

Sizlere kısa örnekler ile anlatmaya çalıştığımız durum Sigorta risk durumunu teminat almanızı sağlar ve ihtiyaç anında teminatı satın alamazsınız !

Sizde Kasko sigortanızı [Full] olarak satın almak birçok sigorta şirketinden karşılaştırmalı kasko teklifleri arasından size en uygun olanı seçmek için hemen tıklayın >>  Full Kasko Teklifi

ONLİNE FULL KASKO TEKLİFİ ALIN !

Full Kasko
Kasko sigortası