kasko sigortası

Araç Kasko Sorgulama

Araç Kasko Sorgulama

Araç Kasko Sorgulama

Araç Kasko Sorgulama

 

Trafik kazalarının sıklığının günden güne arttığı günümüz koşullarında araç sigortalarının da önemi artmaktadır. Araç kasko sorgulama işlemleri ile bütçenize en uygun sigorta seçeneğine ulaşabilir ve aracınıza güvenle binmenin huzurunu yaşayabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin İnternet siteleri aracılığı ile ulaşılabilecek sorgulama ekranları, araç sigortaları ile ilgili her türlü bilginin edinilmesine imkan sağlamaktadır.

Süresi dolan araç kasko sigortanızı yeniletmeden önce, sigorta sorgulama hizmeti veren İnternet sitelerini kullanarak kasko sigortası ile ilgili yeni uygulamalar, kasko çeşitler, aralarındaki farklılıklar, avantaj ve dezavantajları gibi konularda bilgi alabileceğiniz gibi, araç ve kimlik bilgilerinizle kayıt yaparak en uygun fiyat ve koşullarla kasko sigortanızı nasıl yaptırabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Bu sitelerde sunulan hizmet, birden fazla sigorta şirketine ulaşmayı sağladığından, farklı sigorta şirketlerinin kasko ya da trafik sigortası fiyatlarına ulaşarak karşılaştırma yapma imkanı da bulabilirsiniz.

Araç kasko sorgulamada ise özellikle dikkat edilmesi gereken konu, sigortanın kapsamının doğru belirlenmesidir. Sizin vereceğiniz bilgilere göre yapılacak hesaplamalar, kapsamın doğru belirlenmemesi halinde yanlış bilgi ve fiyat verilmesine neden olabilir. Kasko sigortasının kapsamının belirlenmesinde, aracınızı kullanmakta olduğunuz ilin trafik durumu, aracınızın durumu gibi konular etkili olacaktır. Yoğun trafiği olan bir şehirde yaşıyorsanız, ana teminatların tamamının kapsama alındığı ürünleri tercih etmek doğru olacaktır. Aksi halde teminat kapsamı dışında kalan hasarlar hakkında sigorta şirketleri sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

Araç ve sürücü bilgilerinin doğru ve eksiksiz verilmesi de kasko fiyatının hesaplanmasında önemli olmaktadır. Sigorta şirketleri tarafından uygulanan indirimlerden yararlanmanızı sağlayacak özellikler var ise; eksiksiz anlatılmalı ancak indirimin karşılığında verilen taahhütlere de dikkat edilmelidir. Örneğin muafiyet indirimi aldığınızda, aracınızda meydana gelebilecek araç bedelinizin %1-2’si tutarındaki hasarları kendiniz karşılamanız gerekecektir. Daha yüksek bedelli hasarlarda da muaf tutulan bu kısım tazminat bedelinden düşülerek ödeme yapılacaktır. Dolayısıyla buna benzer indirimlerin gerektirdiği şartlar hakkında doğru bilgi sahibi olmak ve sigorta şirketini de doğru bilgilendirmek oldukça önemlidir.

Araç kasko sorgulama, pek çok sigorta şirketinin fiyat ve hizmet tekliflerini değerlendirme ve karşılaştırmaya imkan sağlayacak önemli bir hizmet olarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap