kasko sigortası

En Ucuz Kasko

En Ucuz Kasko Teklifi

en ucuz kasko

en ucuz kasko

 

En ucuz uygun kasko hesaplama sorgulama | Kasko sigortası, isteğe bağlı bir sigorta türü olup riskin gerçekleşmesi durumunda araç sahibinin kendi aracında meydana gelen hasarın tazmin edilmesini sağlamaktadır. En ucuz kasko teklifi arayışı bütün araç sahipleri tarafından başvurulan bir uygulamadır. Bugün sigorta işlemleri İnternet siteleri üzerinden de yapılabilmekte ve sigorta fiyatlarını karşılaştırmak konusunda araç sahiplerine büyük bir kolaylığı da beraberinde getirmektedir.

En uygun kasko

Kasko Teklifleri Nasıl Karşılaştırılmalıdır?

Araç kaskosu için alınan tekliflerde; her teklifin aynı şartlara sahip olduğuna dikkat edilmesi önemlidir. Ülkemizde kasko sigortalarında dört çeşit kasko söz konusudur. Dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olarak adlandırılan bu çeşitlerin her biri kapsam olarak farklılıklar taşımaktadır. Dolayısıyla sigorta teklifleri alınırken ve karşılaştırılırken kasko sigortasının kapsamında hangi teminatların yer aldığı fiyatları büyük oranda etkilemektedir.

Birden fazla sigorta şirketinden kasko teklifi alınarak en ucuz kasko teklifine ulaşmak isteyenlerin, tüm tekliflerde sigorta kapsamının aynı teminatları içerip içermediğini kontrol etmeleri gereklidir.

Aksi halde kapsam dışı bırakılan bir riskin gerçekleşmesi halinde hasar teminat dışı kalacak ve önemli maddi zararlara neden olabilecektir.

En iyi kasko hangisi ?

Kasko sigorta fiyatlarının belirlenmesinde sigorta kapsamından başka poliçe indirimleri de fiyatların değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.

Hasarsızlık indirimi, yaş indirimi, muafiyet indirimi, tek kullanıcı indirimi gibi adlarla ifade edilen indirimler, hesaplanacak kasko sigortası priminde yüzde 50 – 60’a varan fiyat avantajları sağlayabilmektedir.

Sigorta şirketinin fiyat ve ödeme şartları konusunda farklı politikalar uygulayabildikleri göz önünde tutularak teklif alma aşamasında, sigortanın kapsamı ve uygulanan indirimler hakkında detaylı bilgi almak fiyat avantajını da beraberinde getirecektir.

Ancak bir sigorta şirketi sadece ucuz olduğu için tercih nedeni olmamalıdır. Aynı zamanda sigorta şirketinin acil durumlarda sağladığı hizmetler ve hasar tazminatı konusunda ne kadar hızlı olduğu da tercihleri etkileyecek ölçütler arasında değerlendirilmelidir.

Sigorta şirketinin piyasadaki bilinirliği ve güvenirliği, sigortanızın amacına ulaşmasını sağlayacağı gibi beklenmeyen bir hasar durumunda sorun yaşamadan hizmet almanızda da oldukça etkili olacaktır.

En ucuz kasko teklifinin değerlendirilmesinde; sigortanın kapsamı, sağlanan indirim fırsatları ve sigorta şirketinin güvenirliği de fiyat kadar önem taşımaktadır.

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap