Trafik Sigortası

En Ucuz Trafik Sigortası

En Ucuz Trafik Sigortası

En Ucuz Trafik Sigortası

En Ucuz Trafik Sigortası

Araç sahiplerinin her sigorta yenileme döneminde araştırmaya başladıkları konulardan biri de en ucuz trafik sigortasının nasıl yapılabileceğidir. Trafik sigortası, ülkemizde Kara Yolları Trafik Kanunu ile yaptırılması zorunlu kılınan sigorta türlerinden biridir. Zorunlu trafik sigortası, sigorta ile teminat altına alınan risklerden birinin gerçekleşmesi durumunda araç sahibini karşı tarafın hasarını ve üçüncü kişilerin uğrayacakları hasarları ödemekten koruduğundan maddi olarak büyük bir güvence sağlamaktadır.

En Ucuz Trafik Sigortası Hesaplama

Buna karşılık, prim ödemek istemeyen bazı araç sahiplerinin sigorta yaptırmadıklarına da tanık olunmaktadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan ya da sigorta süresi dolduğu halde yeniletmeyen araç sahipleri, riskin gerçekleşmesi durumunda karşı tarafın tüm hasarını ve ölümlü kazalarda ölenin yakınlarına ödenecek tazminat ile yaralanmalı kazalarda yaralının tedavi masraflarını nakit olarak karşılamak zorundadırlar. Ayrıca trafik sigortası olmayan araçlar, trafikte seyir halinde tespit edildiklerinde çok ciddi para cezalarının yanı sıra trafikten men cezası da uygulanmaktadır. Trafikten men edilerek otoparka çekilen araçların otoparkta kaldıkları her gün için yapılacak ödeme de trafik cezasına eklenerek maddi olarak oldukça zarar verici olabilmektedir. Otoparka çekilen bir araç ancak trafik sigortası poliçesinin ibraz edilmesiyle teslim alınabilmektedir.

Trafik Sigortası Primi Nasıl Düşürülür ?

Trafik sigortasına esas olan limit ve teminatlar her sigorta şirketinde standart olarak uygulanmaktadır. Ancak şirketler, bazı risk unsurlarını değerlendirerek farklı fiyatlar verebilmekte ve taksitlendirme gibi ödeme kolaylıkları sağlayabilmekteler. Trafik sigortası fiyatlarının belirlenmesinde değerlendirilen risk unsurları en ucuz trafik sigortası fiyatının da alınmasını sağlayacaktır. Trafik sigorta primlerinin artmaması için dikkat edilebilecek bazı konulardan bahsetmek istiyoruz.

En Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigorta fiyatları belirlenirken, aracın kayıtlı olduğu ilin trafik yoğunluğu, aracın markası ve modeli, sürücünün kaza ve hasar geçmişi olup olmadığı ve trafik sigortasının zamanında yenilenip yenilenmediği gibi unsurlar sigorta şirketleri tarafından ilk dikkate alınan konulardır.

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

Sigorta primini düşürmek için yaşadığınız şehrin trafik yoğunluğuna müdahale edilemeyeceği şüphesiz. Ancak, dikkatli bir sürücü olarak kazadan sakınmak ve her geçen yıl artarak uygulanan hasarsızlık indiriminden yararlanmak mümkün olduğu gibi, sigorta poliçelerini zamanında yeniletmek de en ucuz trafik sigortası için önemli avantajlar sağlayacaktır.

 

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap