Online Sigorta

Online Sigorta

Online Sigorta

Online Sigorta

Online Sigorta

 

Online sigorta işlemleri, sigortalılara sağladıkları kolaylık nedeniyle gün geçtikçe daha çok kişi tarafından tercih edilen uygulamalar arasındadır. İnternetin hayatın her alanına girmesi, zamanı kısıtlı kimselerin yardımına koşmaktadır. Online sigorta hizmetleri de bu anlamda çok yararlanılan internet hizmetleri arasında hızla yerini almakta ve sigorta yaptırmak isteyenlere işlemlerini bilgisayar başında ve kolaylıkla halletme fırsatı sağlamaktadır.

Sigorta şirketlerinin internet siteleri aracılığı ile yapılan işlemlerde, kullanıcı kaydı oluşturularak sigortalıya ilişkin tüm bilgiler alınmaktadır.

Belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile güvenli olarak giriş yapılan internet sitesi üzerinden geçmiş tarihli sigorta poliçelerine, poliçelere ait tüm teminat detaylarına, tazminat bilgilerine ulaşılabilmekte, poliçe yenileme dönemlerinde kayıtlı bilgiler sayesinde indirim fırsatlarından yararlanarak yeni teklifler de alınabilmektedir.

Online Sigorta Aracılık Siteleri

Sigorta şirketlerinin kendi internet siteleri dışında; sigorta aracılık hizmeti veren kuruluşların kurdukları internet siteleri de bulunmaktadır. Bu internet sitelerinde; anlaşmalı olunan tüm sigorta şirketlerinin fiyat ve hizmetlerine ulaşılabilmekte, alternatifli fiyat teklifleri oluşturulabilmektedir.

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası başta olmak üzere tüm sigortacılık ürünlerinin yer aldığı bu siteler, birden fazla sigorta şirketinin fiyat ve hizmetlerini karşılaştırma ve en uygun ürünü seçme imkânı sağlayarak bilinçli tüketicilere eşsiz bir hizmet sunmaktadırlar.

Özellikle kasko sigortalarında, sigorta poliçesinin kapsamı büyük önem taşımaktadır. Fiyatlandırmada farklı aralıklara neden olan sigorta poliçesi kapsamı fiyat tekliflerinin karşılaştırılmasında ise ayrı bir önem kazanmaktadır. Online sigorta sitelerinin sağladığı teklif karşılaştırma imkânı ile aynı özelliklerde sigorta poliçeleri değerlendirilerek yanlış uygulamaların önüne geçilmektedir.

İnternet üzerinden olduğu gibi telefonla da uzman desteği sağlayan bu internet siteleri, araç sahiplerinin her türlü soru ve sorunlarında yanlarında olmaktadırlar.

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortaları için daha çok tercih edilen online sigorta hizmetleri, bilgisayarın başından kalkmadan birkaç dakika içerisinde fiyat teklifi alma, teklifleri karşılaştırma imkanı sunduğu gibi, online ödeme seçenekleri ile sigorta işleminin tamamlanmasını da sağlamaktadırlar.

Bankalarda da kullanılan güvenlik uygulamaları ile çalışan internet siteleri, online sigorta konusunda ihtiyacınız olan tüm hizmeti ve desteği eksiksiz bir şekilde sunmaktadırlar.

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap