sigortalar

Sigortam Nerede ?

Sigortam Nerede ?

Sigortam Nerede ?

Sigortam Nerede ?

 

Sigorta aracılık şirketlerinin internet siteleri aracılığı ile uygulamaya geçirdikleri online sigortacılık hizmetlerinden biri de sigortam nerede. Sigorta aracılık hizmeti sunan kuruluşların internet sitelerinde yer alan sorgulama ekranları kullanılarak mevcut sigorta poliçenizi kaybetmiş olsanız bile poliçe bilgilerine ulaşabilmektesiniz.

Yoğun çalışma ve yaşam koşulları, çevremizdeki risklerin de gün geçtikçe artmasına neden olmaktadır. Sabah aracına binip işine giden bir kimsenin yol boyunca bir kazayla karşılaşmayacağını garanti etmek imkânsızdır. Bunun gibi gelecekteki belirsizleri ve olası riskleri güvence altına almak amacıyla yapılan sigortalar, değişen hayat koşulları nedeniyle bir zorunluluk haline gelmiştir. Araç trafik sigortasından kasko sigortasına, özel sağlık sigortasından konut sigortasına kadar pek çok seçeneğin bulunduğu sigorta ürünleri, kendimizi hem maddi hem de manevi olarak güvende hissetmemizi sağlamaktadır.

Bir anlamda sosyal dayanışma sistemi olarak düşünülebilecek sigorta sisteminde; benzer risklere sahip kişilerin ödedikleri primler ortak bir havuzda toplanmakta ve riskin gerçekleşmesi durumunda sigortalının büyük mali külfetlere katlanmasına gerek kalmamaktadır. Sigortalıların primlerinden oluşan finansal kaynak, sigorta şirketleri tarafından idare edilmekte ve hasar, tazminat ödeme gibi işlemler de yine sigorta şirketlerince organize edilmektedir.

Sigortam nerede demeden önce, sigorta yaptırmak kadar sigortanın nereden ve hangi şartlarda yaptırıldığına da dikkat etmek gerekmektedir. Poliçelerde yer alan limit ve teminatlar, sigorta fiyatlarında en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak uygun fiyatlı sigorta yaptırmak amacıyla düşük limit ve sınırlı teminatlı sigorta yaptırılması, aynı zamanda kapsam dışı bırakılan risklerin de hayatınızda yer almaya devam etmesi anlamına gelecektir.

Türü ne olursa olsun, sigorta yaptırmadan önce mevcut risklerin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Karşılaşma olasılığınız bulunan bütün risklerin değerlendirilmesi ve sigorta poliçesinde limit ve teminatların ona göre belirlenmesi, tüm bu riskler karşısında güvende olmanızı sağlayacaktır. Örneğin deprem bölgesinde yaşayan bir kişinin sigorta poliçesinde deprem ve doğal afetlerle ilgi teminatların yer alması, riskin gerçekleşmesi durumunda tüm maddi hasarının sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlayacaktır.

Bugün sıkça kullanılan online sigorta uygulamaları ile sigortam nerede sorusu başta olmak üzere sigorta işlemleri hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap