Trafik Sigortası

1
2
3
4
5
Sigorta Şirketlerinden karşılaştırmalı online Trafik Sigortası teklifi fiyatlarınızı alın.
En iyi fiyatlı taksitli trafik sigortası poliçesine hemen ulaşın.
5 adımda Sigorta yenileme tekliflerinizi hemen satın alın.
Ruhsat sahibi T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası - Bazen araba alım satım esnasında karşılaşılan bazen ise daha önceden aşina olduğu trafik sigortası kara yollarında
olmanın öncelikli zorunlulukları arasındadır. Ehliyetiniz yanınızda yokken trafiğe çıkamaz, çıkmanız zorunda trafik cezaları ile karşılaşırsanız trafik sigortanız için de aynı yaptırım söz konusudur.

Kara yolları Trafik kanunları gereğince trafiğe kayıtlı tüm motorlu araçlar trafik sigortasını her sene yaptırmak ve sigortası trafikte bulunmamak durumundadır.
Tersi durumda trafikten men edilerek beyhude ceza alacak, trafik poliçesinde ki indirim haklarını da kaybedecektir.

Trafik Sigortası Hesaplama

Zorunlu Trafik sigortası sigortalı aracın diğer araçlara vereceği zararlar karşısında; kaza masraflarını, ölüm yaralanma sonucu oluşabilecek hastane giderlerini  ve tazminat bedellerini belirli limitler dahilinde karşılamaktadır.

Trafik sigortaları teminat kapsamı kasko sigortaları ile çok yoğun karıştırılır, aracın kendisine ait masraflarının trafik sigortası ile karşılanabileceği sanılır.

Trafik sigortalarında gerek başkalarına karşı olan mali sorumlulukları teminat altına almaktır.
Bu sayede sürücü olası risklerde sigorta güvencesi arasında büyük bedelleri ödeme mağduriyetini önlemiş olur.

Trafik Sigortası Hesaplama Süreci

Trafik sigortasında fiyat hesaplaması yapılırken; aracın  modeli, yılı, kayıtlı bulunduğu il ve sürücünün teferruatları istenir. Sigorta şirketleri trafik sigortaları fiyatı  verirken herhangi bir uygulamaya bağlı kalmak durumunda değiller. Bu sebeple her şirkette değişik fiyat ile karşılaşabilir hatta bazen firmaların arasında önemli fiyat farklarına şahit olunabilir.

Trafik sigortalarında fiyat hesaplama işlemlerinin  arka planında sürücünün hasarsızlık geçmişi önemli bir yer tutar -

aracı kayıtlı olduğu il ve aracın modeli de fiyatları belirleyen diğer unsurlar arasındadır.

İndirim Haklarınız İle En Uygun Trafik Sigortası

Hasarsızlık indirimi Ocak 2014’e kadar belirli basamaklar ile hesaplanıyor ve her sigorta şirketi için standart bir indirim aralığı sunuyordu.

Ocak ayından itibaren ise şirketlere bu konu ile ilgili serbest tarife uygulaması getirildi.

Mevcut uygulamada bu durum fiyatlarda abartılı  bir değişim işlemi getirmemiş olsa da fiyat farklılıklarının arasında en uygun fiyatı

sunan biz karşılaştırmalı sigorta teklifi veren kuruluşlar için daha hızlı bir çalışmayı gerektirdi.

Son dönem sigortacılık işlemlerinde gelinen son noktada; çoklu sigorta teklifi tercihi artmış ve online sigortacılık dönemi gelişmiş durumda. Artan talebe bağlı olarak ekibini, alt donanımını ve sigorta şirketi sayısını arttıran en uygun trafik sigortası fiyatını sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırırken; her türlü hakkını ve daha fazlasını en uygun fiyat avantajıyla en doğru teminat kapsamında öğrenmek,   Sigorta hesap Danışmanlık Hizmeti ile oldukça kolay… Trafik sigortanızı sorgulatmak, hatırlatılmasını talep etmek, poliçe aşamasına getirmek ya da fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için online teklif isteyebilirsiniz.

Sigorta Danışmanlarımıza telefon ile ulaşabilir ve numaranızı bırakarak sizi aramamızı isteyebilirsiniz.